
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.2 pF |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 838 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 635 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 250 V |
| Depth | 838 µm |
| Thickness | 736.6 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 250 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Dielectric | C0G (NP0) |
Stock: 3254
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32573
Ext.Price$0.32573
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32573 | $0.32573 |
| 10 | $0.31803 | $3.18030 |
| 50 | $0.26741 | $13.37050 |
| 100 | $0.22484 | $22.48400 |
| 500 | $0.18296 | $91.48000 |
| 1000 | $0.16842 | $168.42000 |
| 3000 | $0.15560 | $466.80000 |
| 5000 | $0.08327 | $416.35000 |
